Dobór najlepszego kremu

Dobór najlepszego kremuZ wiekiem skóra staje się mniej jędrna, pojawiają się również pierwsze zmarszczki mimiczne. Nawet panie, które mają powyżej 30 lat, powinny już zacząć pielęgnować twarz świadomie. W tym wieku znane są już cechy i właściwości naszej skóry, dlatego dobór kosmetyków może być nieco łatwiejszy. Należy jednak pamiętać, aby sięgać po krem do twarzy 30+, co oznacza, że jest to kosmetyk dla kobiet powyżej 30 roku życia.

Baza, która ma znaczenie

Aby wybrać najlepszy krem do twarzy, trzeba wziąć pod uwagę kilka cech, którymi powinien się on odznaczać. Podstawową cechą dobrego kremu jest nawilżenie. Powinien więc posiadać takie składniki jak: aloes, kwas hialuronowy czy naturalne olejki, które wiążą wodę w skórze, a także tworzą barierę ochronną. Ponadto takie substancje aktywne przeciwdziałać będą podrażnieniom skóry. Krem dla kobiet powyżej 30 roku życia powinien również zawierać filtry ochronne przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Przeciwdziała on wówczas procesowi starzenia się skóry i utracie jędrności twarzy. Dobry krem posiada również kompleks witamin, zwłaszcza witaminę C, która jest naturalnym antyoksydantem, czyli składnikiem, który spowalnia tworzenie się wolnych rodników. Witamina C wzmacnia również naczynia krwionośne, co zapobiega powstawaniu pajączków i rumieni.

Dobierz krem do swojej cery

Najlepszy krem do twarzy to również taki, który nie powoduje błyszczenia się cery i szybko się wchłania. Musi nadawać się pod makijaż, powinien być lekki, a wręcz niewyczuwalny dla skóry. Oprócz tych uniwersalnych cech, krem do twarzy 30+ należy dobrać indywidualnie pod swój typ cery. W innym przypadku, może nie przynieść on oczekiwanych rezultatów. Dobrze jest więc posiadać umiejętność czytania składów kosmetycznych i umieć wybrać te kremy, które posiadają najbardziej korzystne substancje dla naszej skóry. Nowo nabyty krem do twarzy najlepiej stosować osobno, nie wprowadzając innych nowości do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu można będzie przekonać się o faktycznym działaniu kremu i obiektywnie stwierdzić, czy jest on odpowiedni.

Podobne artykuły: