Pękające pięty – problem wielu ludzi

Sprawność ruchowa człowieka jest uzależniona od wielu czynników. Nawet mała niedyspozycja może powodować dyskomfort w czasie ruchu. Jedną z przykrych dolegliwości podczas poruszania się stanowią popękane pięty.

Chcąc zmierzyć się z problemem warto kupić krem do stóp z mocznikiem. Pękające pięty to nie tylko brzydki ich wygląd, lecz również bolesna dolegliwość.

Popękana sprawia ból

Podczas kontaktu stopy z podłożem popękana skóra powoduje uczucie bólu. Pęknięcia skóry na piętach wyglądają jak szczeliny i wykazują tendencję do wchłaniania potu i nieczystości, tym samym stają się ciemne i wyglądają na brudne. Warto nabyć krem na pękające pięty, gdyż posmarowana pięta nie jest wtedy sucha, natłuszczenie przyczynia się do łagodzenia bólu i gojenia istniejących pęknięć. Powodem pękania skóry pięt może być noszenie niewłaściwego obuwia, wysuszenie skóry na piętach, lub nadmierne obciążenie stopy poprzez nadwagę. Krem do stóp z mocznikiem pomoże nam w walce z pęknięciami i sprawi, że pękające piąty przestaną być dla nas problemem. Popękane szczeliny na piętach mogą mieć różną głębokość. Płytkie są łatwiejsze do wygojenia. Bywa jednak i tak, że nie jest to tylko popękany zrogowaciały naskórek, lecz pęknięcia sięgają aż skóry właściwej. Wtedy jest to jeszcze bardziej uciążliwa dolegliwość.

Poważniejsze rany

Pękające pięty - problem wielu ludziPięty bolą przy każdym kroku. Podczas większego uszkodzenie mogą nawet krwawić i może również pojawić się ropiejąca wydzielina. Ulgę przyniesie krem na pękające pięty. Wyleczenie pękających pięt może zażegnać wiele innych grożących organizmowi niebezpieczeństw. Gdyż popękane narażone są na atak bakterii, które przez poranioną skórę wnikają do organizmu i mogą spowodować zakażenie. Lepiej więc wcześniej kupić krem do stóp z mocznikiem i wyleczyć pięty, gdy dojdzie do dalszego rozwoju choroby nie obędzie się bez pomocy specjalisty. Zaawansowane i profesjonalne leczenie pięt trwa zazwyczaj długo. Dlatego warto profilaktycznie zastosować krem na pękające pięty. Natłuszczać je, by nie dopuścić do wyschnięcia skóry. Trzeba wiec każdego dnia sprawdzać i oglądać swoje stopy, by móc odpowiednio szybko zareagować w przypadku zauważonych zmian.

Podobne artykuły: