Pielęgnacja skóry pod oczami

Każda z nas chce wyglądać pięknie i młodo. Zwłaszcza w świecie, w którym wszechogarniającym kultem staje się kult pięknego i młodego ciała.

Badania pokazują, że najczęściej wyszukiwanymi informacjami w internecie są wiadomości dotyczące zdrowia, urody i zachowania młodego wyglądu.

Porady

Niemal każde pismo kobiece publikuje porady, jak dbać o skórę, aby długo zachowała swoją młodość. W mediach nie brakuje reklam zachwalających różnorodne specyfiki, które pomogą kobietom w utrzymaniu młodego wyglądu. Gabinety kosmetyczne przeżywają oblężenie, a siłownie i kluby fitness są miejscami odwiedzanymi przez miliony ludzi. W dzisiejszych czasach ciało staje się wizytówką, a młody wygląd to synonim sukcesu, atrakcyjności i powodzenia. Co robić, aby zachować młodość na długie lata? W wielu przypadkach wystarczą dobre geny. Ale najważniejsza sprawa to prowadzenie zdrowego trybu życia i właściwa pielęgnacja ciała.

Pielęgnacja twarzy

Według badań najwięcej uwagi poświęcamy pielęgnacji twarzy. To właśnie ta część naszego ciała jest najbardziej narażona na upływ mijającego czasu. Skóra twarzy jest delikatna i wymaga odpowiedniego traktowania. Jednym z najważniejszych kosmetyków jest dobry krem pod oczy. Skóra w tym miejscu jest cienka i niezwykle delikatna, szybko wiotczeje. Odpowiednio dobrany dobry krem pod oczy w widoczny sposób opóźni procesy starzenia i sprawi, że skóra nabierze blasku.

Krem pod oczy

Krem pod oczy powinniśmy dobierać ze względu na wiek i indywidualne potrzeby naszej skóry. Krem pod oczy 30+ powinien zawierać przede wszystkim składniki nawilżające, kwas hialuronowy, witaminę c oraz wszystkie składniki, które stymulują produkcję kolagenu i wzmacniają napięcie naskórka. W tym wieku podstawą staje się pielęgnacja, której głównym zadaniem jest działanie zapobiegające powstawaniu zmarszczek.

Dogłębne działanie

Pielęgnacja skóry pod oczamiPo czterdziestym roku życia pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga bardziej dogłębnego działania. Krem pod oczy 40+ powinien zawierać retinol, peptydy, kolagen i koenzym Q10. Składniki te aktywizują mechanizmy regeneracyjne. Tym sposobem skóra otrzymuje wszystkie składniki, które są jej potrzebne do walki z upływającym czasem.

Podobne artykuły: